Deklaracja dostępności
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mgokbuk.pl/.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji:
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Ewa Szurkowska, ewa.szurkowska@mgokbuk.pl. 618 140 121
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA Budynek: Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Dobieżyńska 27 Do budynku prowadzą 2 wejścia: od strony Parku Sokoła zlokalizowanego przy ul. Dobieżyńskiej 27 1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. Budynek podzielony jest funkcjonalnie na dwie części, do których prowadzą niezależne wejścia. W części nadziemnej znajdują się sale i pracownie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, a w części podziemnej zlokalizowano pomieszczenia Ośrodka ZHP Buk. Do obu wejść prowadzą zewnętrzne klatki schodowe. 2. Opis dostępności korytarza, schodów i wind. W przestrzeni komunikacyjnej wewnątrz budynku znajdują się różnice poziomów posadzki, tworzące stopnie i uskoki. W budynku znajduje się wewnętrzna klatka schodowa, która służy do ewakuacji. W budynku nie ma windy. 3. Opis dostosowań, np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych. W budynku nie ma pochylni, wewnętrznych platform, informacji głosowych, świetlnych i pętli indukcyjnych. 4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku nie przewidziano miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami. 5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Do budynku można wejść z psem asystującym, jednak nie ma w pobliżu budynku miejsca wyprowadzania psów asystujących. 6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W budynku nie można korzystać z tłumacza PJM.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848