Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
deszcz
13°C

Dofinansowanie w Ramach Programu "Infrastruktura Domów Kultury"

Ocena 5/5

Wspaniałe wieści napływają do mieszkańców naszej gminy, a zwłaszcza miłośników kultury. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury (MGOK) został wybrany do uczestnictwa w programie "Infrastruktura Domów Kultury", zarządzanym przez Narodowe Centrum Kultury. To ogromne wyróżnienie dla naszej lokalnej społeczności, które ma na celu stworzenie nowoczesnej i dostępnej przestrzeni kulturalnej. Dzięki przyznanej dotacji w wysokości 75 tysięcy złotych, MGOK wkracza na ścieżkę unikalnego rozwoju.

Cele projektu
Głównym celem tego projektu jest stworzenie dokumentacji technicznej do przebudowy naszego Domu Kultury. MGOK, wzniesiony w latach 70. XX wieku, wymaga gruntownej modernizacji i dostosowania do współczesnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że główną ideą tego przedsięwzięcia jest zapewnienie dostępu do kultury wszystkim mieszkańcom, niezależnie od ich potrzeb i ograniczeń, w tym niepełnosprawnym.

Zakres inwestycji
Całkowity koszt inwestycji wynosi 125 500 złotych, a dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury pokryje 60% tego kosztu. W ramach programu "Infrastruktura Domów Kultury" przewidziane są następujące działania:

Inwentaryzacja budynku: Pierwszym krokiem jest dokładna inwentaryzacja budynku MGOK, co pozwoli na lepsze zrozumienie jego aktualnego stanu technicznego.
Projekty wnętrz: Następnie zostaną opracowane projekty wnętrz, które uwzględnią nowoczesne standardy i potrzeby kulturalne mieszkańców.
Dokumentacja budowlano-architektoniczna: To kluczowy element, który pozwoli na rzetelne przeprowadzenie prac budowlanych, z poszanowaniem wszystkich norm i regulacji.
Projekt techniczny: Obejmuje on projekty instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych, oraz wszystkich innych niezbędnych komponentów technicznych.
Analiza oddziaływania na środowisko: W trakcie realizacji projektu przeprowadzona zostanie analiza wpływu inwestycji na otaczające środowisko, co stanowi ważny krok w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.
Decyzja administracyjna: Wszystkie formalności administracyjne, w tym uzyskanie niezbędnych pozwoleń i zezwoleń, będą ścisłe przestrzegane.

W planach modernizacji MGOK-u znajdują się również konkretne działania, takie jak wymiana okien na te zgodne z normami prawa budowlanego, montaż paneli fotowoltaicznych w celu zwiększenia efektywności energetycznej, unowocześnienie pracowni oraz ułatwienie dostępu osobom niepełnosprawnym i tym ze szczególnymi potrzebami.

Dla osób z ograniczeniami ruchowymi zostaną zainstalowane bezprogowe i automatyczne drzwi, a łazienki zostaną dostosowane do wytycznych PFRON-u, zapewniając komfort i bezpieczeństwo osobom niepełnosprawnym oraz matkom z małymi dziećmi. Projekt obejmuje również montaż windy wewnątrz budynku, co znacząco ułatwi poruszanie się na wszystkich kondygnacjach MGOK.

Wniosek
Realizacja tego projektu stanowi ogromny krok w kierunku stworzenia nowoczesnej i dostępnej przestrzeni kulturalnej w naszej gminie. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu "Infrastruktura Domów Kultury" oraz staraniom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, nasza społeczność zyska nowoczesne, dostępne i zrównoważone centrum kulturalne. Projekt ten to wyjątkowa okazja, aby budować przyszłość naszej gminy, w której kultura stanie się bardziej dostępna i inspirująca dla wszystkich jej mieszkańców. Nie możemy się doczekać, aż MGOK po remoncie otworzy swoje drzwi i stanie się miejscem, w którym kultura kwitnie na dobre.

Chcieliśmy serdecznie podziękować Alinie Juroszek za ogromną pracę i zaangażowanie w przygotowanie wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki profesjonalizmowi i determinacji, nasz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury otrzymał nieocenione dofinansowanie, które umożliwi modernizację i rozwój naszej instytucji.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.