Dom Kultury w Buku

IV Krajowe dni pola Sielinko

Ocena 0/5

Miasto i Gmina Buk wzięły udział w IV Krajowych Dniach Pola w Sielinku, prezentując swoje stanowisko wśród wielu atrakcji tego wydarzenia. Na stoisku bukowskim, mieszkańcy i goście mieli okazję skosztować świeżego chleba z twarogiem oraz degustować wyśmienite sery produkowane przez lokalne przedsiębiorstwo SER-ce Jadzi. Ponadto, odwiedzający mieli okazję zaznajomić się z najnowszymi wydarzeniami w regionie, sięgając po egzemplarze bukowskiej gazety "Kosynier Bukowski".

Wnętrze stoiska kryło w sobie mały kącik dla dzieci, gdzie maluchy mogły korzystać z kolorowanek przedstawiających sceny z legendy o księciu Mieszku Pierwszym. To wyjątkowe miejsce nie tylko dostarczało rozrywki najmłodszym, ale także pielęgnowało lokalną historię i tradycje.

Na stoisku zjawili się również ważni przedstawiciele gminy. Burmistrz Miasta i Gminy Buk, Paweł Adam, oraz wiceburmistrz Agnieszka Słaby, razem z dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Agnieszką Skałecką, spotkali się z mieszkańcami, dzieląc się informacjami i słuchając ich opinii.

Na scenie głównej IV Krajowych Dniach Pola w Sielinku zatańczył zespół folklorystyczny "Złote Kłosy", reprezentujący bukowską tradycję ludową. Po ich występie, członkowie zespołu odwiedzili bukowskie stoisko, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności, wprowadzając dodatkowy element folkloru i tradycji na terenie wydarzenia.

Udział Miasta i Gminy Buk w IV Krajowych Dniach Pola w Sielinku nie tylko promował lokalną kulturę, ale także integrował społeczność, tworząc niezapomniane chwile wspólnego świętowania i cieszenia się z bogactwa tradycji i smaków regionu.

Link do reportażu Telewizji STK: https://buk.telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/dni-pola-2023

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności