Dom Kultury w Buku

III Festiwal Muzyki Kameralnej w Buku

Ocena 0/5

Zapraszamy na serię koncertów organizowanych w ramach III Festiwalu Muzyki Kameralnej im. ks. dra Józefa Surzyńskiego w Buku. 

Pierwszy z nich miejsce ma 17.09.2023 o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Wykonawcami są Krystian Klej (organy) i Paweł Ambroziak (baryton).
Następny odbędzie się 01.10.2023 o godz. 13.00, wykonawcami tego dnia będą Leszek Górka (organy) oraz Anna Wojtowicz (flet).
Trzeci z kolei przewidziany jest na 15.10.2023 o godz. 13.00, gdy wystąpią dla nas Dominik Kaczmarek (organy) i Magdalena Ficner (flet).
Wszystkie te spotkania odbędą się pod batutą dra Aleksandra Grefa w towarzystwie chóru kameralnego „Amici Canti” pod dyrekcją dra Leszka Górki.

W ramach festiwalu zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na prelekcję  pt. „O interpretacji muzyki przeszłości” organizowaną 6 października o godz. 18:00 w Sali Miejskiej w Buku, którą poprowadzi dr hab. Waldemar Gawiejnowicz. Drugim elementem tego spotkania jest koncert Kwintetu Dętego MASTERBRAS wraz z Amici Canti.

Podsumowaniem festiwalu jest koncert 22.10.2023 o godz. 16.00
Wykonawcy:
Festiwalowa Orkiestra Symfoniczna
Zespół Kameralny AMICI CANTI i przyjaciele
Dyrygent – dr Aleksander Gref
Przygotowanie chóru – dr Leszek Górka

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka 2023”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności